Dnes je sobota 25. 3. 2023, svátek má Marián

Vítání mistrů paraglidingu v Brně

10. 02. 2009 – Tak zase česká republika v leteckém sportu bodovala. Pár foteček z vítání našich borců v Brně, najdete zde.

I já jsem kdysi lítal na volno a proto chápu různé radosti volnomyšlenkářů a o to více, když zabodovali na Mistrovství světa paraglidingu v Mexiku.Velmi bedlivě jsem sledoval zápolení našich borců na světovém kolbišti a měl jsem velkou radost, když jsem se dočetl, že vyhráli. Neodmítl jsem tedy pozvání na vítací párty do brněnské restaurace Mamut. Příjezd byl avizován na dvacátou hodinu a tak jsme , bohužel jen dva, zástupci motorového paraglidingu vyrazili přivítat naše mistry. Salónek byl již v osm narván k prasknutí a tak jsme pomohli vyzdobit trapné cihlové stěny vlajkami a fáborky. Nelibé pohledy personálu jsme přecházeli s úsměvem. Moc příjemná byla samoobsluha na pivo, kde si každý natočí to své orosené, dle chuti a pak jen zaplatí při odchodu. Při placení už personál takové xichty jak na začátku neházel, neboť jsme jako výčepní stojan vyhráli na plné čáře a celkem slušně si namastili kapsu.

To jsem ale odbočil.

Většina osazenstva nás přivítala slovy: „ Ahoj motoráři, kde se tu berete?“ Evidentně neznají naši dobrosrdečnou povahu. Jejich trapné poznámky na adresu nás motorářů, jsme zvládali s bravurností a grácií nám Tišnovákům vlastní. Poznámky o tom, že kdo neumí lítat, tak si koupí motor apod, nás rozhodně nemohly urazit, neb na dotaz kolik mají letos nalítaných hodin, jen někteří, co jezdí hodně do zahraničí, mohli odpovídat kladnou číslovkou. Někteří se i zarděli a alespoň přislíbili pomoc, při pořádáni Mistrovství světa motorového paraglidingu u nás v Čechách ve funkcích maršálů. Děkujeme. Reprezentanti dojeli asi kolem půl jedenácté s Orosovou výmluvou o špatném stavu parkovacích míst ve Vídni. Dojeli opálení, hladoví, ale šťastní. Všichni jsme jim gratulovali a společné veselí nebralo konce. Mohli z nás mít opravdu radost. Aspoň jsme jim ukázali, že jsme všichni jedna velká rodina, rodina – pilotů.

Váš berx.


zpět na seznam článků
Copyright Tomáš Berka 2007