Dnes je pondělí 27. 3. 2023, svátek má Dita

BLATNÁ 2009

24. 02. 2009 – Velmi povedená akce u Jirky Chorcheho na letišti Blatná. Jaké to bylo a pár foteček najdete zde.

Letecké skotačení na Blatné 2009

Na Blatnou jsme vyrazili, hned po ukončení vyhlašování nejlepších sportovců v Mladé Boleslavi spolu s Markem Schulzem. Celou cestu na Blatnou, kdy jsme míjeli auta zapadaná podél silnice a když husté sněžení i nám výrazně znepříjemňovalo cestu, tak jsem přemýšlel, zda-li jsem vůbec normální, štrachat se v takovém počasí, přes půl republiky na slet.

Na druhou stranu Jirka Šrámek patří, mezi moje oblíbence a vcelku jsem se na něj těšil. No nic, pokecáme, popijeme, přespíme a ráno jedem domů.
Již byla tma, když jsme dorazily do malebné vesničky Pole, kde ve zdejším zájezdním hostinci se měla konat ona zábava. V sále již bylo opravdu veselo a tak jsme se zapojili do bujaré nálady, kterou jsme zakončili někdy kolem 5té hodiny ranní. No kam bych spíchal, když je venku tak hnusně a furt padá ten bílý hajzl. Pěkně si ráno pospíme. Jaké , ale bylo mé probuzení, když už asi kolem 8mé hodiny ráno, jsem uslyšel onen známí zvuk dvoutaktního motoru a koukám z vyhřátého pelíšku a on už se někdo vozí vzduchem. Tak to mě fakt probudilo. Takže honem ranní káva, cigárko, hemenex (mńam) a hajdy na letiště.

Chorce nám to tam nechal pěkně shrabat, takže bylo i kde parkovat. Stánky s občerstvením, nám zavoněli laskominami a objevilo se i spousty starých tváří. Nicméně na povídání bude ještě času dost a tak jsme seskládali svoje stroje a hupky dupky do oblak. Na to, že bych v sobotu lítal bych opravdu ještě včera nevsadil ani korunu a tak jsem si to aspoň náležitě užíval. A i po přistání se bylo furt čím kochat.

Bříza tam ladil svoje nové stroje, nechal nás nahlédnout pod pokličku jeho nové krosny, ( pěknej, hmm, mám na co zase šetřit ), Jílek dolaďoval novou třílistou vrtuli pro PPG, Marek a jeho novej padák „ MOYO“ ( čti: mojó) se vzájemně testovali, předváděli tam pěkné helmy pro paragliding. A hlavně se létalo. A bylo to fajn. Až tma a klesající teplota nás vyhnala z letiště zpátky do restaurace.

Tam již se chystala kapela, která pak spustila neuvěřitelnou směsku hudby, takže si na své přišli opravdu všechny věkové kategorie. Tančilo se a zpívalo, krvavá záda tekla proudem a dle mého názoru se opravdu všichni skvěle bavili. Míra Orosů, nám v závěru ještě předvedl kulturní vložku s kytarou a Markem. No paráda. Nebudu se rozepisovat o různých detailech onoho večera, spousty lidí by to nepotěšilo a jiným to raději nebudu připomínat. A kdo tam nebyl, ten má smůlu.

Musím konstatovat, že to byl velmi zdařilej slet. A i když předpověď počasí stála na draka, to ještě neznamená, že se nedá lítat. Chorce, děkujeme.

Váš BERX


zpět na seznam článků
Copyright Tomáš Berka 2007