Dnes je sobota 25. 3. 2023, svátek má Marián

Velikonoce na Smradlavce 2009

14. 04. 2009 – První lety do Kameńa a spousty pěkných zážitků z Velikonočního zeblování vzduchem. A snad i počátek mooc pěkné tradice.

Začíná se nám rýsovat mooc pěkná tradice. Již druhým rokem se povedlo moc pěkné polítání zrovna, když mají křesťané svátek velikonoční.

Reportáž z Nultého ročníku najdete zde:http://www­.berx.cz/clan­ky/22.html

Většina chlapů v mém okolí, se na mne velmi podezřívavě koukala, když jsem při tradiční pomlázce po místních děvčatech, tvrdošíjně odmítal, jakýkoliv alkohol. Byl jsem evidentně za blba a moje odpověď „ Nepiji, protože chci jít létat“ vzbuzovala na nejedné tváři soucitný úsměv.

Domluva po internetu i po telefonu byla jasná. Po 16té hodině na Smradlavce. (Letos dokonce dorazil i jeden z pilotů Čebín Air Force – Kamil).

Kolem páté hodiny se tam sjela celkem slušná sestava a hned se začalo plánovat, kam poletíme. No a neboť sám Velký Roman nedorazil, rozhodli jsme se uctít jeho nepřítomnost letem do Kameňa. Z domu jsem mněl naplánovaný FAI trojúhelník, slabých 160km, ale většině se to zdálo trochu moc a tak jsem vymyslel hromadný let do Kameňa v délce cca 50km. Vytvořil jsem to pomocí automapy a svinovacího metru. Jak prosté.

Fotil jsem sebe i kamarády a vůbec vše co šlo. Do luftu se nás nakonec nacpalo celejch sedm kousků a mohlo se vyrazit na trať. Prvním otočným bodem byl most přes dálnici D1 u Říčan (lehce jsme chtěli poškádlit Slávka, který výjimečně plnil rodinobody a nedojel). Většina pochopila a někteří si pro jistotu fotili vše v okolí až 5km. Cestou nám přiletěl nabídnout notebooky Moutfield, zahlídli jsme vrtulník, balón, modýlky si vesele ryskovali v naší přítomnosti, nějakej ten ultralight a spousty ptáků. Prostě supr den a lítalo co mohlo.

Pak jsme zamířili k vesnici Křoví, kde byl další otočný bod. Někteří piloti mněli sebou mapu a tak letěli kamsi za Velkou Býteš. Hold znám to, jak se jednou začneš kochat, tak pak jen letíš a letíš a letíš a …, některé věci s tebou ani nehnou. No a od tam pěkně zpátky na start. Cestu jsme fikaně vedl přes Tišnov, aby i moje rodinka z mého lítání taky něco mněla.

Na Smradlavku jsme se postupně poslétali po pěkném skoro dvouhodinovém výletě a z reakcí přítomných jsme usoudil, že se jim to moc líbilo. Tak jsme si nafotili nádrže po letu, já zjistil, že před letem jsme fotil kde co, ale svoji nádrž ne. Tak mám smůlu. A postupně se rozjeli k domovům.

Pěkné to bylo a asi z toho fakt uděláme tradici.

Váš BERX.


zpět na seznam článků
Copyright Tomáš Berka 2007