Dnes je úterý 21. 3. 2023, svátek má Radek

Hanácké Kolečko - Prostějov 2009

21. 09. 2009 – Tak se mi zase povedlo být účastníkem na jednom z nejlepších sletů této sezóny. Prostějovské Hanácké kolečko se hrdě může zařadit, jak prostředím, tak přípravou mezi nejlepší slety v České republice.

Jak bývá slušností, tak jsem do Prostějova vyrazil již v pátek. Vyjel jsem i vcelku brzo, abych měl čas zabydlet BOBYNU, seskládat stroj a uvítat se s místními. Jaké bylo ale moje překvapení, když po příjezdu na letiště do Stichovic, jsem těžko hledal místečko k zaparkování. Naštěstí mi hodní kamarádi věnovali místenku na stání, takže jsem se mohl rychle utábořit.

Počasí bylo luxusní a tak jsem na nic nečekal a honem do vzduchu. Nebyl jsem pochopitelně sám a tak se Stichovické nebe velmi rychle zaplnilo. Povedlo se mi z vrchu napočítat přes čtyřicet aut a podle některých zdrojů se jejich stav až zdvojnásobil. Evidentně, Prostějováci to umí a začíná to být všeobecně známo.

Po západu slunce se opět rozjela klasická letištní zábava. Místní improvizovaný bufet, kde byla cena vše za dvacku, byl pořád v obležení a omamné vůně linoucí se z nedaleké udírny dokázaly zasytit nejedno bříško. Hrálo se na kytaru, zpívalo a hudebničilo. Jeden velmi hodný člověk donesl několik kufrů plných různých nástrojů a věcí, které dokázaly vyvolávat roztodivné zvuky. Byla to sbírka hudebních nástrojů z celého světa. Všechno to byly originály a majitel trval na tom, že si je můžeme půjčit a každému i pečlivě vysvětlil jak se na co hraje. Bylo to bezva. Já jsem vyfasoval jakej si bubínek a záhy jsme každou písničku dokázal velmi mistrně přebubnovat. Hromadný koncert, který jsme se později pokoušeli hromadně zvládnout byl grandiózní. Nejedna bránice nezůstala v klidu.

Pak následoval naprosto fascinující ohňostroj. Takové bezpečnostní opatření nemá ani papež. Vyškováci předvedli co opravdu umí, tzn. pobavit kamarády, a zato jim vážně dík. Pak se juchalo, popíjelo a zpívalo se do pozdních ranních hodin.

Ráno si evidentně někteří jedinci natáhli budík opravdu na brzkou hodinu a začali velmi nepříjemně vrčet na našimi postýlkami. Já si natáhl Michala a ten kupodivu nezaspal a někdy kolem šesté, mi dělal nechutné nálety na můj karavan. Až pátým polštářkem přes hlavu se mi povedlo udělat ticho a vesele jsem si mohl pokračovat v chrupkání.

Nebylo to ale na dlouho. Zhruba kolem desáté hodiny přijel autobus a většinu z nás odvezl do Prostějovské palírny U Zeleného Stromu, kde jsme měli již připravenou velmi poutavou exkurzi o výrobě alkoholu. Po úvodním bezpečnostním brifingu, kde zněly jen dotazy typu.. „kdy už budeme ochutnávat? “ , jsme se přesunuli do stáčírny , kde jsme si prošli celou výrobní linku. Náš průvodce nám vše velmi svědomitě vysvětloval a na naše otázky vcelku vtipně reagoval. Jen na dotaz ..“ kdy už budeme ochutnávat? „ Se zvláštně mračil. Po té jsme navštívili sklepní prostory, kde různý alkohol zraje a skladuje se. Tam již někteří jedinci začali s degustací lihovin, která odkapávala z různých zařízení. Jen kolomaz z čerpadel jsme vynechali. Opět poutavé vyprávění a spousty našich otázek. A samozřejmě otázka typu… „kdy už budeme ochutnávat? „ Pak ještě něco z historie lihovaru, pár všetečných otázek. I té naší oblíbené a přesunuli jsme se do firemní, degustační komory a tam se to moooc pěkně rozjelo.

Po asi dvou hodinách strávených v lihovaru si nás před vchodem opět vyzvednul řidič autobusu a s velmi rozvážným obličejem sledoval naše nastupování do autobusu a posléze i chování v něm.

Na letišti obídek a vzhůru do oblak. No a lítalo se až do večerních hodin. Spousty pilotů se vydalo na takzvané Hanácké kolečko, což byl výlet vzduchem po okolních hradech a zámcích. Reproši trénovali kopání do tyček a spousty nových pilotů se o to také pokoušelo.to to letecké veselí, trvalo až do večerních hodin.

Od firmy AXIS jsme dostali moooc pěkné selátko, které nám bylo postupně servírováno. A bujará zábava zase až do rána.

Ráno zase lítání a postupný odjezd všech zúčastněných. Jak již jsme se zmiňoval byl to jeden z nejlepších sletů, kterého jsem se zúčastnil a určitě patří dík všem kteří dojeli a hlavně organizátorům a to PARAMOTOR KLUBU PROSTĚJOV. Hoši a dámy děkujeme.

Váš BERX.


zpět na seznam článků
Copyright Tomáš Berka 2007