Dnes je pondělí 27. 3. 2023, svátek má Dita

STRACHOTÍN 2009

29. 09. 2009 – Byl jsem letos určen hlavním svolávačem akce na Strachotíně. Tak jsem se toho tedy ujal a po pečlivém přezkoumání informací z internetu a telefonátů po různých meteorologických stanicích, jak u nás, tak pro sichr i v zahraničí, jsem to svolal na pátek až nedělu.

Sice bylo v pondělí volno, takže kdo mohl se i z držel, ale pro nás rodinudbající manželé, bylo pondělí určeno pro utužování domácího štěstí.

Na letiště jsem dojel jako druhý v pořadí. Marcello tam již zevloval a sbíral kamínky z asfaltové plochy. Nelenil jsem tedy a jal se mu pomáhat. Po asi 7,5hodinách poctivého vysbírávání, jsem vytáhl sekačku a pokosil ještě traviny kolem asfaltové plochy a Marcelo začínal natírat obrubníky na bílo. No musíme to přeci pro kamarády pěkně připravit, že jo? Pak přijelo ještě pár kamarádů. Každém si něco odpracoval a za odměnu si pak mohli jít zalítat.

Pozdější večírek byl plodný. Opékalo se masíčko a klobásky. Každý donesl trošku, ale dohromady to dalo vážně dost a tak rozhodně nikdo nestrádal hladem ani žízní. Než jsem upadl do bezvědomí, tak si jen pamatuji. Biftek tak 300g, dva buřty pak burčák, víno, pivo, vodka, slivovice, kofola, svařák zase burčák a … . Pak už nevím. Mimochodem bych chtěl touto cestou poděkovat neznámému kamarádovi, který mě dopravil do karavanu a pěkně mě zakryl.

Brzičko za ranního kuropění začali někteří piloti, ladit svoje stroje a postupně se vznášeli do oblak. To že lítali mi tak nevadilo, jako fakt, že lítali a snad i schválně, co nejblíže mojí postýlky a na můj vkus zbytečně dlouho. „ Kurńa chlapy, prostě nastartuji, vznesu se a letím do háje, a nebudím ospalé kamarády.“

Kolem 11té to aji mě nedalo a šel jsem si obhlídnout z vrchu okolní vinohrady. Po asi půl hodince jsem, ale přistával. Moje záminka, že už to tam moc hází a je mi z toho trochu blbě, se evidentně neujala. (asi mě viděli včera večer). A tak šli někteří jedinci v klidu létat.

Odpoledne jsme si naplánovali výlet do Lednice a kolem Pálavských vrchů. To byl také moc pěkný výlet. Celé nebe se zaplnilo padáky a do toho i nějaké ty horkovzdušné balóny. Myslím si, že kdo byl jen tak s rodinkou na pěším výletě kolem Mušovských jezer, musel propadnout panice, že češi opouštějí hromadně a letecky, naši republiku do Rakouska. Doslova nebylo pro samej padák kam plivnout.

Při západu slunce, ale již všichni byli zase na zemi a slezli jsme se pod stanem a dlouze debatovali do pozdních ranních hodin. Já už opatrně, nějak mi to předešlej večer stačilo.

Ráno jsem si přivstal a tak jsem již v devět hodin startoval na výlet po okolí. Papež nepapež, na Strachotíně se zase jednou sešla skvělá partička lidí. Počasí bylo absolutně luxusní a tak většina z nás bude mít na tento zářijový víkend spousty moc pěkných vzpomínek. Už jsem dostal asi osm děkovných mailů od okolních vinohradníků, že díky nám ušetřili za plašení ptáků nad svými políčky a že máme ještě dojed.


zpět na seznam článků
Copyright Tomáš Berka 2007