Dnes je pondělí 27. 3. 2023, svátek má Dita

FALKON 2009

22. 12. 2009 – Tak nám skončil poslední megaslet a setkání příznivců motorového paraglidingu. Jaké to tam bylo a co se tam událo, nastíním jen v kostce. Protože kdo tam nebyl, tak to nepochopí.

Takže, jak již bývá dobrým zvykem jsem na Falkoňácké letiště do Prostějova, dorazil již v pátek. V příjemné letištní restauraci již bylo zatopeno a vcelku plno. Kupodivu zvyk, jezdit na slety v pátek, se začíná rozmáhat.

Sešlo se tam opravdu tvrdé jádro. Obsluha baru nám již evidentně odpustila řádění z minulého roku a tak se mohla rozjet bezva zábava. Pivo a různé jiné tekutiny tekly proudem, k tomu stejčky a parta bezva lidí. No co si může více v tomto předvánočním shonu člověk přát? Prostě super. Taky jsme se náležitě zbořili a nikomu se nechtělo jít brzo na kutě. Začaly se promítat různá videa a debatovalo se o právě končícím leteckém roku. Moje video ( Nemyslíš, neletíš )sklidilo velký úspěch. Nicméně na zítřek do ostré soutěže dalších video snímku, poučen z minulého roku, jsem se náležitě připravil a přepálil jsem si další DVDčka, která čekala v autě, kapse, batohu a u kamarádů. Sichr je sichr.

Brzo nad ránem, někteří nedočkavci a nebo prostě ti co nedojeli večer, se začali trousit do našich ubikací. To že dojeli, nabylo až tak hrozný, ale dělali u toho děsnej kravál. Včerejší večírek zanechal ve většině z nás bolestivou vzpomínku. Nicméně růžové tabletky od Dana u nás brzo vykouzlily úsměvy na tvářích. Moc dobrá snídaně, kafíčko, zběžný pohled z okna na počasí a začali jsme se připravovat na lítání. Zima byla jak svińa, ale většině to stejně nedalo a tak jsme si i zalítali. Ale teplota kolem –8C neslibovala dlouhé lety.

V průběhu dne se sjížděli další a další účastníci sjezdu, až se letištní restaurace pěkně zaplnila a mohl začít hlavní program.

Nejprve Marcello vyhlásil svoji skoro neovlivněnou soutěž „Povaleče roku 2009“. Má to být jakejsi protiklad Moravského Kameňa. Vyhrál to malej Šiky a z papuček měl veelkou radost.

Pak proběhlo vyhlášení „Film fest“ ze nejlepší letecký film sezóny 2009. Bohužel se nepřihlásilo moc snímku a tak jsem to vcelku lehce (což mě vcelku mrzí) vyhrál já.

Po té se slova ujal Roman Pavlík a pustil se do vyhlášení výsledků „Moravský Kameň 2009“ . Tuhle soutěž vyhrál Michael Nadažy a byl odměněn pěkným lítacím talířem. Maso a slivovici jsme mu společně zkonzumovali. Já byl čtvrtý a odnášel jsem si moc pěknou acu vrtačku. Hlavní cenu, vrtuli (letos byly dva kusy) vyhrál Dušan Kubíček na třetím místě a pilot na místě desátém. Všichni jsme pak ještě obdrželi, moc pěkná trička od fa SKY Paraglides s logem Moravského kameňa a spousty dalších drobností od dalších sponzorů. Jak je patrno, v této soutěži vyhrají všichni a není vůbec důležité na kterém místě nakonec skončí. Velmi vtipně si někteří jedinci připravili na Romana bezva fórek s uzeným masem. Nicméně poslední slovo měl zase Roman a nenechal jednu bránici v klidu.

Na závěr ještě proběhla velmi bohatá tombola. Většina dodavatelů se opravdu přemohla. Byly tam věci od lžiček na boty, angličáky, trička, různé propisky a samolepky až třeba i po plynovou láhev, či posypovou sůl.

Všichni se moc dobře bavili a to se pak protáhlo až do pozdních nočních hodin. Něco po půlnoci si šli ještě někteří zabobovat. Pak se polítalo s vrtulníkama a jinak se hrálo na kytaru, tančilo a juchalo až do rána bílého.

Ráno bylo opět krušné. Teplota udržovala bublinku v teploměru, hodně hluboko pod nulou a tak bylo možno z vyhřáté restaurace sledovat jedince, jak se snaží zprovoznit své čtyřkolé miláčky. Všem se to nakonec úspěšně podařilo a tak jsme se rozjížděli k domovům.

Pobalili jsme se, zaplatili útratu, pobrali spousty výher a rozjeli jsme se domů, ke svým milujícím ženám a dětem, kteří již netrpělivě vyhlížejí svoje tatínky a těší se jak s nimi budou trávit i tyto vánoce. Ach jo.

Prostějováci moc děkujeme. Byl to moooc povedený slet.

Váš BERX.


zpět na seznam článků
Copyright Tomáš Berka 2007