Dnes je pondělí 27. 3. 2023, svátek má Dita

Pokus o zahájení sezony 2010

23. 02. 2010 – Dostal jsem telefonické echo, že v neděli bude otvírání letecké sezóny na Vyškovském letišti. A že prý jestli jedu. Dost dlouho jsem o tom přemýšlel, ale …. .

Předpověď počasí dávala jasně najevo, že lítat rozhodně nepůjde. Všechny meteorologické stanice a všemožné předpovědi, hlásali do světa, že bude větrno a ba přímo neletové. Nicméně již několikrát se stalo, že se všichni mílili a lítat se dalo.

Navíc Vyškovskováky mám rád. Mají to tam pěkné a představa příjemně stráveného nedělního odpoledne s bandou kamarádů, zněla opravdu lákavě. Byl jsem tedy na vážkách. Poslední kapkou, v mém rozhodování, byl telefonát od Marcella…“ Jedeš do Vyškova? Pojeď, beru sebou gryl a nějaké maso.“ No tomu se nedalo odolat.

Naložil jsem se tedy k Markovi do auta a vyrazili jsme. Celou cestu jsme sledovali ukazatelé větru. Kouř s komínů se statečně válel u země, zbytky listí na stromech se sebou mlátili o haluze, nárazy na dálnici do auta, byli také vcelku patrné. Nechápavě jsme se na sebe koukali a přesvědčovali se, že se nám to jen zdá a že si super zalítáme :-).

Nezdálo. Na Vyškovské letiště jsme dojeli lehce po poledni. Funělo jak prase, ale i tak bylo na letišti vcelku dost pilotů. Většina měla velkou radost, že nás vidí a neskrývali na tváři svůj škodolibí úsměv.

Marcello griloval, podávalo se kafíčko, buchtičky no a hlavně se kecalo o všem možném. Vítr opravdu foukal a tak jsme Marcelovi snědli jeho veškeré zásoby masíčka a rozjeli se k domovu.

Bylo nám proti mysli jet hned dom a tak jsme ještě s Markem a Marcellem navštívili Romana Pavlíka v jeho fabrice. Pokecali, dali nějaké to kafíčko a pak se teprve rozjeli ke svým rodinám.

Sice jsme nepolítali a rosničkářům to zase jednou vyšlo, ale stejně to nebyl zabitý čas. Vždiť, setkat se s kamarády a pohovořit o věcech zábavných i vážných je také fajn.

Váš BERX.


zpět na seznam článků
Copyright Tomáš Berka 2007