Dnes je sobota 25. 3. 2023, svátek má Marián

Velikonoční Stichovice 2010

04. 04. 2010 – Na víkend svolal Paramotor klub Prostějov, velikonoční setkání příznivců PPG. Slíbeno bylo masíčko a super zábava. Ukecal jsem tedy rodinu, že na velikonoce budu doma a vzhůru do Stichovic.

Dojel jsem těsně před západem slunce a tak jsem ani nerozbaloval svoje nádobíčko. Na letišti i nad ním bylo vcelku dost rušno. Sjela se tam vcelku početná skupinka pilotů a proháněla svoje vrčící miláčky po obloze. Lítaly tandemy, i sóla, někteří si zkoušeli kopat do tyček, jiní trénovali přesnost přistání, no prostě furt se bylo na co koukat.

Mezi tím na zemi se již rozpaloval gril a začala se po přilehlém okolí linout vůně naloženého masíčka. Vůně byla natolik intenzivní, že i ti co letěli poměrně vysoko ve velmi krátké době přistáli a tak se kolem Honze Šedivého, který nám maso zajistil, shlukl velmi početný dav lidí. Kolemjdoucí nechápali a chtěli se přidat. Nevrlé obličeje pilotů jim, ale velmi rázně daly najevo ať si jdou po svých. No maso bylo super. Mlaskání se rozléhalo po širokém okolí. Myslivci z nedalekých hájů, tajemně dalekohledy pozorovali, jestli se jim někde nepotulují divočáci.

Poté jsme se přesunuli do vyhřáté klubovny a tam bylo rozhodně co popíjet. Navíc většina dotáhla i něco z domu a tak nebyla rozhodně nouze o pití. Debatovalo se o všeličem. V pozdějších hodinách proběhla i moje instruktážní přednáška s názvem „Berkova Teorie Konce Pilotů v Čechách“. Roman Pavlík do toho pořád velel „Lavinu“. ( pro neznalce: Všichni si povinně nalili něco tvrdého na pití a pak se zavelelo „lavinááá“ a postupným vypitím panáků, v předem stanoveném pořadí, se uzavřel picí kruh.) Pravda je, že místy jsem nestačil dolévat a tak samozřejmě, to nabralo rychlý spád. Dokonce jsem začal hrát na kytaru a někteří jedinci k tomu i zpívali. Byla bezva legrace, super atmosféra, teploučko a hlavně předzvěst toho, že ráno bude letovo a tak většina velmi rychle ulehla, aby neměli na ranní let, opuchlá víčka.

Ráno nás bohužel neprobudily jemné paprsky jarního sluníčka, ale mlha jak prase. Začali jsme propadat trudomyslnost, ale v tom se opět objevil Šedivák a dovezl nám z domu čerstvé párečky, koblížky, kafíčko, no prostě super snídani, která opět vykouzlila úsměv na našich tvářích.

Před polednem se mlha začala rozpouštět a trhat a tak skoro nikdo nelenil a nenechal si ujít poletování, kolem zbytků, cárů mlhy. No pohádka. Viz fotky. Pak se bohužel vítr zvedl nad neúměrnou mez a tak jsme posedávali, debatovali a s Jarkem Surou vyučovali kurziky.

Před západem zase vítr trochu ustal a tak jsme si zase bezva polítali. Já a Zdeňěk Řezníček, jsme se báječně vydováděli s míči a sbíralo se ze země, kde co. Prostě jsme blbnuli. Bohužel, západ slunce ukončil naše radovánky a tak jen seskládat stroje, rozloučit, zaplatit rozbitej nábytek z minulé noci a honem domů k rodinám, pomoci jim překonat velikonoční svátky. Děkuji Paramotor Klubu Prostějov za super akci a budu se moooc rád těšit na další.

Váš BERX.


zpět na seznam článků
Copyright Tomáš Berka 2007