Dnes je úterý 21. 3. 2023, svátek má Radek

Soustředení NIRVANA REASING TEAMU 2010

10. 06. 2010 – O tomto víkendu proběhl sraz NIRVANA REASING TEAMU. Byli jsme pozváni na farmu kousek od Stříbra, kde jsme celou dobu trénovali, všemožné letecké dovednosti. A moc fajn jsme si to užili.

Takže v pátek jsem se nalodil k Tomovi Klaprovi do auta a vyjeli jsme směrem na dálnici a dále na západ. Naštěstí vzal velké auto, takže jsem si mohl v klidu nabalit i svoji oblíbenou „karimatku“.

Sraz s ostatními piloty byl naplánovaný večer, na ranči LIPTON http://www.lip­tonpony.com/ , kterej mimochodem, moc pěkně obhospodařuje Kamila s Pavlem. Zvířata, která tam mají, mají větší hlavu než já a tak mám před nima náležitý respekt. Ale ty krasavce, co jsem tam viděl, mne opravdu nadchli.

Po příjezdu jsme mněli možnost hned vyzkoušet koníky v akci. Někteří se toho statečně ujali, ale mi, co jsme dojeli za lítáním, jsme vzali kramle na letiště. Tam již byly připraveny slalomy i z časomírou a kdo mohl, hned si šel okopat tyčky. Blbnuli jsme až do večerních hodin. Pavel Březina si pro nás připravil moc krásné překvapení. Lítalo se i za soumraku a Nirvána Team předváděl krásnou slítanost s nasvícenými padáky. Moc bezva podívaná. I ohňostroj proběhl.

Pak už jsme se všichni přesunuli zpátky na ranč. Tam se rožnilo a debatovalo. Rozebírali se letové i neletové události, pilo se kde co a Mara nám hrál na kytaru. Prostě super večírek.

Ráno nás překvapila naprosto famózní snídaně. Čerstvé rohlíčky, buchtičky, paštička, kafíčko, no balzám pro duši i pro tělo po proflámované noci.

Poté jsme se přesunuli zase na letiště. Počasí měli organizátoři zaplacené opravdu bohatě a tak se lítalo a lítalo a lítalo a lítalo až do večera. Každý si přišel na své. Odpoledne jsme letěli potěšit i dětský den ve Stříbře, kde jsme sklidili opravdu krásný aplaus. Evidentně v této oblasti republiky není náš sport příliš rozšířen a tak všetečné otázky nebrali konce. Večer bylo zase noční lítání a pak hajdy na ranč, na další večírek. No ještě že další den jedeme domů, na tento způsob života se dá lehce zvyknout. A to bych doma určitě neustál.

Na závěr musím konstatovat, že to bylo nádherné. Je vidět, že NIRVÁNA to jak se závoděním, tak z viditelností na trhu, myslí dobře. Pokud budete třeba přemýšlet, kam na dovču a nebo kde si bezva zalítat, určitě kontaktujte Kamču na http://www.lip­tonpony.com/ Nebudete litovat.

Váš BERX.


zpět na seznam článků
Copyright Tomáš Berka 2007