Dnes je pondělí 27. 3. 2023, svátek má Dita

Jen tak se proletět

29. 06. 2010 – Tak se po delší době udělalo hezky. Takže jsme si zavolali s kamarády a hurá do luftu.

Na slušné počasí jsem čekal jak na smilování. Takže předpověď na toto pondělí mne mooc potěšila. Ono vítr nebyl sice tak hroznej ani před tím, ale z pracovních důvodů se mi nepovedlo dostat se dříve lítat a kupodivu i na večer v okolí mého bydliště foukal, skoro každý den, svěží větřik. Na normálním letišti a nebo někde v rovinách je to OK. Jenomže u nás na Vysočině stačí, když fouká něco kolem 2m/s a už je každej kopec nebezpečnej.

Na Smradlavku jsem dojel jako jeden z prvních(hold správnej absťák). Za chvilku se už sjeli i další kamarádi a tak tam bylo za chvilku plno. Domluvili jsme se na výlet, na letiště do Letovic.

Po drobných problémech na startu, jsme se nakonec všichni vnutili do vzduchu. Vítr něco kolem metru a pěkně ze severu. Cesta neubíhala moc rychle, ale letělo to.

Nad Býkovicema jsme zamávali Kačerovcům (škola MPG)a vzhůru dál. Před Letovicema prudil Pepa, že má už málo benzínu a tak udělal vítězné kolečko a mazal domů.

Mi jsme ještě pokračovali dál. Udělali průlet kolem letiště a napojili se na Hitlerovu dálnici. Po té jsme se pěkně vraceli zpátky na Smradlavku.

Byl to moc fajn let. Dalo to něco k 1,5 hodince čistého letu.

Váš BERX


zpět na seznam článků
Copyright Tomáš Berka 2007