Dnes je úterý 21. 3. 2023, svátek má Radek

Přibyslav - LIGA 2010

06. 07. 2010 – Tak mám za sebou další kolo ligy. I když jsem dojel jen na jeden den, tak sem si bezva zazávodil.

Týden se s týdnem sešel a máme tady další kolo ligy. Moc jsem se těšil a to i z důvodů, že Přibyslav je místo neokoukané a navíc na minulých závodech jsem si vůbec nezalítal. Jaké však bylo moje rozčarování, když dva dny před odjezdem mi volal kamarád, jestli nechci pro filmaře dělat s krosnou vítr. Jeho věta o tom, že „když neumíš pořádně lítat, tak ten vítr snad zvládneš, že jo?“, mne příliš neuspokojila, ale v době finanční krize se každá koruna hodí.

Nabalil jsem si teda nádobíčko do karavanu a vyjel směr Brno, kde na starém fotbalovém hřišti mělo probíhat natáčení.

Dojel jsem stylově, zaparkoval karavan mezi karavany jiných hvězd. Když jsem parkoval, evidentně všichni zůstali stát a sledovali kdo vyleze. Podle velikosti karavanu to šacovali minimálně na Toma Cruise, ale evidentně byli potěšeni, že jsem to jen já. Dostal jsem kartičku a nasměrovali mě ke kantýně s tím, že až bude potřeba vítr, tak si mě zavolají.

Testoval jsem tedy různé pochutiny a poživatiny. Bohužel mě potřebovali jen dvakrát a to asi v 00:30 a pak v 04:00 a tak jsem se slušně přejedl a přepil a jinak sem se tam děsně nudil. Ale stejně bylo zajimavé pozorovat práci profesionálních filmařů v akci. Neustále přesvícovali a přestavovali kamery, upravovali okolí a furt se bylo na co koukat. Nad ránem jsem jim předvedl orákn se vším všudy, pobalil se a vzhůru za kamarádama do Přibyslavi.

Takže až někdy za rok půjde v televizní ciklus s názvem „Okna do hřbitova“ a až tam uvidíte vítr kolem bezdomovce, tak si vzpomeňte, že je to vítr od NIRVANY INSTINCT. Nějaké info o filmu je na http://www.ces­katelevize.cz/…/de­tail2.php?…

Na letiště jsem dojel něco kolem páté hodiny ranní. Někteří již vstávali a chystali se na na ranní navigační disciplínu. Nevrle jsem je odehnal a zalezl na kutě.

Těsně před polednem jsem se vyvrtal z pelechu, zaregistroval se do Ligy a hned nastoupil do ekonomické disciplíny. Pak ještě slalom a hotovo. Liga v Přibyslavi byla u konce.

Vyhlášení proběhlo ve velmi přátelském duchu. Spousty pilotů velmi příjemně překvapily a naopak někteří borci silně zklamali. Prostředí na letišti je velmi pěkné a i místní lítači, jak z řad padáčkářů, tak ultralajtystů jsou velmi vřelí a tolerantní lidé. No prostě bezva parta i zázemí. Doufám, že se místní nechají po našem naléhání přesvědčit a udělají tam u nich někdy slet. Bylo by to fajn.

Moc fotek jsem nenadělal a ani se rozepisovat nebudu, neboť tam byl Mechy, tak se určitě brzo něco objeví u něj na stránkách.

Váš BERX.


zpět na seznam článků
Copyright Tomáš Berka 2007