Dnes je sobota 25. 3. 2023, svátek má Marián

Bykovice 2010- den otevřených dveří

09. 08. 2010 – Tak aspoň něco málo z akce, kterou pro nás připravila Letecká škola Jožky Káčera na jejich domovském letišti.

Sraz byl již v pátek. To nikoho nepřekvapí. Co ale bylo překvapující je fakt, že v tu dobu tam již byla spousta pilotů a pilotek i když počasí neslibovalo nic extra. Tak proběhl jen lehký komorní večírek a každý se již těšil na zítřejší polítání.

A taky že jo. Již od rána to nad Býkovickým letištěm různě hrčelo a vrčelo. Kdo jen mohl se vrhnul do oblak a to jak s motorem tak i bez. K polednímu, jak začala naskakovat termika, to postupně řídlo, až na obloze byli jen termičtí piloti a já s Nirvána Reasing Teamem jsme předvedli slítanost.

Po obědě proběhla velmi zajimavá přednáška Benjamina Jordana, který proletěl celou Kanadu od západu na východ. Více je na http://www.abo­veandbeyondca­nada.com/ . Kdo nezažil nepochopí. Dost dobrý.

Pak jsme si pro Benjamina hodili taky jeden pěknej obrazec a vzhůru létat. Udělali jsme si pěkné, cca hodinové kolečko po krásách kolem Býkovic. Napočítal jsem v tom chumlu něco kolem 30padáků. Super.

Večer opět klasická pilotní zábava. Kytara, pivíčko , vínečko a spousty dalších pochutin.

Neděle se opět nesla ve znamení lítání. Brzo ráno jsem si nádherně zalítali nad cárancama mlhy kolem letiště.

Rád bych touto cestou poděkoval Jožkovi a Karin za super slet. Více info a spousty fotek určitě brzo najdeme u nich na http://www.pa­ragliding-jozka.com/

Váš BERX.


zpět na seznam článků
Copyright Tomáš Berka 2007