Dnes je sobota 25. 3. 2023, svátek má Marián

První svatba na MPG v ČR

05. 09. 2010 – Tak jsem byl přímím účastníkem zajimavé akce. Vše proběhlo jak mělo a tak jen krátké info zde.

Dojel jsem ve stanovenou dobu na předem deklarované souřadnice. Bylo to letiště u Dolních Bojanovic. Počasí vypadalo, že na nás brzo něco spadne, ale když kamarád chce upadnout do nemilosti svazku manželského, je potřeba mu to náležitě osladit.

Dali jsme si tedy akademickou hodinku na nedalekém ranči. Počasí, se mezi tím umoudřilo a tak jsme se opět vydali na letiště. Sešlo se tam kupodivu dost pilotů a to jak z řady motorových paraglidistů, tak i ze zástupců ultralighistů.

Dojel tam i starosta nedaleké obce i s matrikářkou. Celou dobu opakovali jen,.. „na tom máme letět? To myslíte vážně? To fakt není vtip?“ Když je po několikáte, ženich i nevěsta přesvědčovali, že ano a že vše je Ok, tak se podvolili. V tom jsem odstartoval já a úsměv jim zase lehce uvadl. Takže probíhalo další přesvědčování.

Mezi tím jsem se letěl podívat na nedaleké rybníky a celkově prošmejdit okolí.

Po chvilce jsem již spatřil dav padáků ve vzduchu a tak jsem se k ním přidal a následoval je ve formaci až nad Ranč, kde ve vzduchu probíhal obřad. Do vysílačky furt něco mlel starosta o lásce, vzájemném porozumění a věrnosti mezi manželi. Občas byl přerušen jen krátkým výbuchem smíchu. (Někdo mněl zapnuté hands free?)

Do vysílačky si řekli ano a nasměrovali jsme si to zpátky na letiště. Cestou novomanželé i se starostou a svědky ještě přistáli na jakémsi poli, tam podepsali náležité dokumenty, starosta i matrikářka zbaběle prchli a my ostatní jsme v pohodě přistáli zpátky na letišti. Tam jsme si pobalili svoje stroje a již auty vyjeli na onen zmiňovaný ranč, kde probíhala bujará oslava až do ranních hodin.

Táborák nám zajiš´toval teplo a světlo, místní nám zajistili za drobný úplatek stravu a pití a k tomu všemu hrála super kapela. To co zvládnuli na kytaru, bubínky a bedýnku od rajčat bylo neskutečné. No prostě super. V noci jsem se zbalil a jako vzorný otec jsem ještě téhož dne dojel domů.

Bylo to VELMI netradiční pojetí svatby. Nevěsta i ženich celou dobu zářili štěstím a spokojeností. A už si šetří na společnou tandemovou tříkolku. Bydlení a auto prej počká.

Bylo to super a mooc děkuji za pozvání. Za všechny piloty Vám přeji ať Vám vaše soužití vydrží co nejdéle Rosťo a Zdeňko Rylkovi.


zpět na seznam článků
Copyright Tomáš Berka 2007