Dnes je pondělí 27. 3. 2023, svátek má Dita

Falkon v MODELCITY

20. 12. 2010 – Na místo jsem dojel už v pátek. Po celé republice hlásili boží dopuštění, a tak jsem čekal nejhorší. Cesta byla ale suchá a bez větších potíží. Ubytoval jsem se, pěkně si zatopil a čekal na první návštěvníky.

Kolem páté hodiny se to začalo sjíždět a později už se nás tam nashromáždila pěkná banda. Místní paní hostinská trvala na tom, že v žádném případě nesmíme konzumovat vlastní nápoje a poživatiny a tak jsme si udělali malej minibar ve sprše. Hostinská si jen myslela něco o tom , že jsme děsně čistotní, když pořád někdo chodí do sprchy, ale naštěstí nepojala podezření. Nakonec jsme se mooc pěkně zbořili.

Nad ránem se začali sjíždět další účastníci sletu a pár se nás již vrhlo do vzduchu. Počasí bylo super. Vítr kolem jednoho metru , sluníčko jen teplota byla lehce pod nulou. A lítalo se celej den. Nikdo neletěl nějak extra daleko, neboť to teplota moc neumožňovala, ale i tak jsem si dal během dne, celkem, něco přes hodinu letu. Jarek Sura předvedl navečer novej typ laminátové krosny, kterej si každej mněl možnost pěkně ošahat.

Pak nás zima už zahnala do pěkně vyhřáté hospůdky, kde se začal chystat večerní program. Nejprve proběhl minifestival, o nejlepší video motorového paraglidingu roku 2010, kde tříčlenná porota hodnotila naše videa. Pak nastoupil pan doktor Marcello Dvořák a přednesl nám velmi poučné seznámení s letákem první pomoci, který nám následně předal.

Pak přišla nepravdivá informace, že Gripen má kapavku. Následovala večeře, formou švédských stolů, a po té přišel hřeb večera, vyhlášení prestižní soutěže o Moravský Kameň. Výsledky naleznete na http://www.prok­sik.cz/index.php?…

Doprovodná soutěž o nejrychlejší traťovou rychlost vyhrál Michael Nadažy , o nejlepší článek z letu Radek Vondra a soutěž o nejlepšího termikáře jsem vyhrál já.

Pak proběhla tombola, a doufám, že si každý odnesl aspoň nějakou tu maličkost. Po skončení, jsme se vrhli na spousty alkoholu kolem a pořádně s ním zamávaly.

Kuřárna na chodbě se brzo zaplnila zpívajícími postavičkami, kteří toho nechtěli nechat ani brzo nad ránem. Dva jedinci (konkrétně Proksik a Šiky) nám píseň “ Přátelé zeleného údolí“, s doprovodem umírajícího tučńáka přišli zanotovat do chatek. Nelibě to sice nesli ti, co již spinkali, ale kupodivu jim nikdo nedal do držky. Nad ránem jim někdo za trest ukradl dveře od chatky, což v té kose muselo bejt fakt hnusné.

V neděli ráno se zbytek účastníků v klidu zabalil a po bezva snídani se spořádaně rozjel ke svým domovům. Jen Roman se snažil zaplynovat svoje Iveco, aby vůbec nastartoval a mohl odjed taky domů.

Moc fotek jsem nenadělal, ale byl tam Mechy a tak jistě brzo najdeme super fotečky u něj na http://www.mechy­.cz/

Děkuji Danovi a MODELCITY Znojmo za bezva zázemí.

Váš BERX.


zpět na seznam článků
Copyright Tomáš Berka 2007