Dnes je sobota 25. 3. 2023, svátek má Marián

Brněnská přehrada 1.1 2011

03. 01. 2011 – Je prvního první v novém roce a jak nejlépe oslavit toto magické datum, než lítáním.

Jak na Novej rok, tak po celej rok. Tímto heslem se nás pár pilotů řídilo, při setkání prvního první, na Brněnské přehradě.

Počasí sice neslibovalo, žádné super flugy, ale to nás nemůže odradit. Vždyť jen, třeba sejít se s kamarády a postěžovat si, kdo dostal na vánoce kolik ponožek, že děti našli pod stromečkem nové vyhřívané rukavice, babička novou helmu, tchyně pár litrů oleje a manželka novej padák. Prostě každej v rodině si přišel na své a udělal nám pilotů radost.

Sešli jsme se, na pláži brněnské přehrady, v tradiční restauraci U Kotvy, raději až v odpoledním čase. Většina už stihla vystřízlivět po silvestrovském bujarém večírku, ale i tak to nikoho do vzduchu moc netáhlo. Vítr severního směru, něco kolem 5m/s. Přehrada je v mírném údolí, takže i když na startovačce moc nefoukalo, ubíhající mraky na d hlavou dávali tušit, že ve vzduchu to fakt nebude nic moc.

Takže jsem se do vzduchu vnutil jen já, za ohromné asistence a podpory pozemního teamu.

Teplota byla lehce nad nulou, ale i tak jsem si dal jen asi něco kolem čtvrť hodinky kolem přehrady a zase honem zpět do vyhřáté restaurace. Tam jsme to oslavili točenou kofolou, zavzpomínali ještě na kamarády, kteří ….nemohli…. dojed, nafotili pro ně vzkaz, … viz foto, níže…. a rozjeli se ke svým domovům.

Bylo to fajn a doufám, že předsevzetí, …. Jak na novej rok tak po celej rok…. se opravdu naplní.

Díky všem co dojeli, Váš BERX.


zpět na seznam článků
Copyright Tomáš Berka 2007