Dnes je úterý 21. 3. 2023, svátek má Radek

Vranovská přehrada - nad ledem 2011

27. 02. 2011 – Tak nás Daniel Trochta pozval si polítat k němu na Znojemsko. Tato oblast je velmi pěkná a možnost si zalétat nad Vranovskou přehradou si nenechal nikdo ujít.

Zalítat si přímo nad přehradou se v létě nedá, neboť možnost nouzového přistání je v tu dobu nemožná. Využil jsem tedy toho, že jepřehrada zamrzlá a led je i dostatečně tlustý, aby toto případně ustál.

Přijeli jsme s Marcellem na domluvené místo, na velkou pláž , již před polednem. Marcello si rozbalil svůj cateringovej stánek se svařákem hned u aut a mi ostatní jsme seskládali svoje stroje a honem do luftu. Předpověď dávala , že později má vítr zesílit, což se tady v údolíčku, logicky projevuje silnou turbulencí. Na tuto skutečnost doplatil i jeden nejmenovaný pilot (na jeho žádost, nebudu uvádět jméno, prostě si to Marek nepřál a basta), který přes usilovnou snahu jeho stroje, prostě neodstartoval. Ostatní to zvládnuli i když Pepa ovcobijec, si to dal až na podruhé a předvedl při prvním pokusu crash test na svoji tříkolku. Tříkolka i Pepa toto zvládnuli bez závad a po chvilku již vrčel nad našimi hlavami. Polítali si všichni dosyta.

Když vítr opravdu zesílil a znemožňoval další bezpečné starty, přesunuli jsme se na nedaleké pole na kopeček, kdy silný, ale stabilní vítr vůbec nevadil. Tam jsme si polítali až do západu slunce. Pak proběhlo občerstvení v nedaleké hospůdce a od tam jsme se přesunuli k Danielovi do Vranova. Tam se promítaly filmy a fotky, u toho se pilo lahodné víno a debatovalo se dlouho do noci.

Bylo to moc fajn a všichni jsme si slíbili, že v létě to určitě zopakujeme a okolí řeky Dyje si náležitě prolítáme. Dane díky za pozvání.

Váš BERX.


zpět na seznam článků
Copyright Tomáš Berka 2007