Dnes je pondělí 27. 3. 2023, svátek má Dita

Potkali se u Kolína - 2011

23. 08. 2011 – Zalítat si legálně kolem Čáslavského, vojenského letiště, setkat se s fajn lidmi a prostě si užít trochu toho pilotního vzrušení, se nenaskytne každý den a proto jsem velmi rád přijal pozvánku na akci Mladých Orlů do obce Nebovidy u Kolína.

Dorazil jsem již v pátek s vidinou večerního polítání. Počasí, ale nebylo tomuto příliš nakloněno a tak jsem si udělal jen zběžný okruh kolem startovačky a zase rychle na bezpečnou zem. Večírek se odvíjel ve velmi přátelském duchu a vydrželi jsme klábosit do brzkých ranních hodin.

Ráno samozřejmě někteří jedinci, museli aspoň na chvilku zahrčet a tak ze spánku moc nebylo. Nicméně česneková polévka, byla velmi příjemným dopingem po probdělé noci a tak se brzo stánek začínal zase plnit kamarády, kteří si šli léčit noční kocovinu. Celé dopoledne se velmi příjemně lenošilo ve stínu u pípy a debatovalo o všem možném. A každý již netrpělivě čekal na odpolední polítání.

Nedaleká provizorní plocha, kterou nám místní připravili se bohužel hodila kde k čemu, jen né k pohodovým startům a tak z ní startovali jen ti největší otrkanci. Byla velmi svorně přejmenovaná na „ Suchý zip“. Chodit se po ní dalo, i autem vjet nebyl problém, ale jakmile někdo položil padák, tak velmi šibalsky si louka podmanila šňůrečky a tak starty některých pilotů, byly opravdu krkolomné.

Naštěstí nedaleký kopec „ Vysoká“, skýtal nádhernou louku na všechny směry a tak se valná většina pilotů přesunula právě tam.

Takže, start kolem 18té hodiny. Krátký přelet k obci Nebovidy, tam byla povinnost zamávat kamarádům, doprovodu a jejich milenkám. Poté jsme zamířili, jako skupina na vysílačkách, do čáslavského CTR. Věž nám dokonce povolila vlet až k letišti, čehož většina velmi ráda využila. Pak jen drobné prolétnutí aspoň části meander řeky Labe a vzhůru na přistávačku.
Mně to dalo skoro dvě hodinky letu a rozhodně se bylo furt na co koukat.

O večírku se raději nebudu moc rozepisovat. Zaprvé kdo nebyl, stejně nepochopí a ať je aspoň v duchu naštván, že tam nebyl. Kudrnáčův tanec i zpěv nenechal jedinou bránici v klidu. Pivo teklo proudem, brzo došly i některé láhve kořalky a gulášek a opékané masíčko, no to byla prostě pohádka.

Neděla se už nesla v duchu děkovaček a spořádaného rozjezdu k domovům.

Na závěr chci poděkovat za perfektně připravenou akci, kde vážně nic nechybělo a popřát vše nejlepší našemu oslavenci. Doufám, že se do těchto míst zase někdy podívám, jak ze vzduchu tak ze země, je to mooc krásné místo na zemi.

Váš Berx.


zpět na seznam článků
Copyright Tomáš Berka 2007