Dnes je úterý 21. 3. 2023, svátek má Radek

Hanácké Kolečko 2011

04. 09. 2011 – Tak máme letošní Hanácké kolečko úspěšně za sebou. Jak to tam vypadalo z mého pohledu, se dozvíte níže.

Předpověď počasí dávala již předem jasně najevo, že každoroční slet by mohl být jeden z těch vydařenějších. Proto jsem nelenil a již v pátek zaparkoval své vozidlo v již početné skupině letuchtivých pilotů na překrásném letišťátku Stichovice u města Prostějov.

Ihned jsem seskládal stroj a chtěl jsem co nejdříve začít brázdit Prostějovské nebe. Byl jsem ale zastaven organizátory, že před letem se musím nechat prolustrovat inspektorem a že mne jinak do vzduchu nepustí. Samozřejmě jsem souhlasil a tak jsem se po chvilce již lehce vznesl. Toto opatření je v pořádku , ale většina pilotů lehce frflala. Všichni až na opravdu vzácné jedince měli vše v cajku a tak jsem v jednu chvilku na obloze napočítal něco přes dvacet pět padáků. Větříček si na startu jen lehce pohrával s větrným rukávem a tak byl výlet (něco přes hodinu) opravdovým požitkem.

Večer proběhl sletový briefing, kde jsme byli znovu obeznámeni s provozem na místním letišti a zároveň byla vyhlášená soutěž o nejzajímavější fotku města Plumlov a Náměště na Hané. O toto žádali samotní starosté zmíněných obci a tak se všichni těšili na zítřek, jak si zablnou ze svými foťáky.

Obsluha bufetu na letišti se opravdu velmi činila. Dokonce zahájili i roznáškovou službu a tak rozhodně nikdo ničím netrpěl a ve večerních hodinách jsme byli již slušně společensky unaveni.

Po nedlouhém nočním spánku, kdy mne obsluha bufetu neustále přesvědčovala, že spánek je luxus, který nepotřebuji, jsem byl opět probuzen vrčením kamarádů, kteří již startovali na obhlídku okolí. Pomohl jsem odstartovat zbytku pilotů, což při skoro bezvětří byl potřebný úkon a kolem osmé jsem i já odstartoval pro nějaké fotečky po okolí a hlavně do soutěže.

Dopoledne se neslo ve znamení odpočinku a debatování o všeličem. Pak jsem se vnutil Kantorovi do letadla (čímž mu ještě jednou děkuji) a provedl rekognoskaci i vzdálenějšího okolí kolem letiště.

Na večír jsme opět startovali do slabého větříku a tak se nebe opět zaplnilo padáky. Po západu slunce se postahovaly fotky , které se nafotily pro starosty obcí, a připravilo se improvizované letní kino.

Fotky i s komentáři nás velmi příjemně pobavili a přítomné starosty údajně i velmi potěšili. Pravdou je, že některé fotky se ani veřejně publikovat nedají a většinu fotek bylo vyfoceno opravdu na maximální zoom. Foto soutěž jsme nakonec vyhrál já a odměnou mi byl krásný hrníček na kafe a velký věnec, naprosto luxusních klobásek. Následný večírek se opět protáhl do pozdních hodin a tak ráno startovali jen ti největší závisláci.

Chtěl bych moc poděkovat Paramotorklubu Prostějov za perfektně zorganizovaný slet a již teď se těším na další ročník.

Váš BERX.


zpět na seznam článků
Copyright Tomáš Berka 2007