Dnes je sobota 25. 3. 2023, svátek má Marián

Stichovice - narozeniny 2012

20. 03. 2012 – Tak se nám rok s rokem zase sešel a hromadné narozeniny, na letišti v Prostějově jsou zase zde. A tentokrát byly opravdu hromadné. Já napočítal 10kousků. Tomu se říká efektivní spolčování.

Na letiště jsem dorazil již v pátek. Na letišti nebylo mnoho lidu a tak se rozjel velmi komorní, letištní večírek, který byl lehkým tréninkem na zítřejší piatici.

Nad ránem jsme osedlali svoje okřídlené miláčky a vyrazili prozkoumat okolní krajinku. S Pavlem jsme se vydali vzduchem na letiště do Vyškova, zúčastnit se místní brigády. Jaké bylo naše zklamání, když závora na letiště uzavřena a na místě ani noha. Nelenili jsme tedy a pár mocnými kroky, jsme ušlapali nějaké ty krtince. Dopolední sluníčko, již začalo nahřívat zemi a tak jsme nechtěli riskovat nepříjemné houpání v termice a raději jsme zase vyrazili do Prostějova. Z výšky jsem jen zahlédl Tondu, jak cosi rozhazuje rukama. (asi nám chtěl podepsat pracovní deníček)

Po příletu k letišti se již vracela většina výletníků z okolních výletů. V rozhoupaném ovzduší a při sílícím větru se do vzduchu nikomu už moc nechtělo. Tak jsme si ještě chvilku pouštěli kurzika a pak už se jen věnovali pozemní zábavě. Vynikající gulášek od Šárky zahnal odpolední hlad a všudypřítomné chlebíčky a jednohubky dávali tušit, že večer bude asi fakt slavnostní.

K večeru začal vítr ustávat a tak jsme se opět vrhnuli k nebi. Pepuv pilon a slalom v poli, umožnil každému se dostatečně vyblbnout. Poletovalo se až do západu slunce a obloha byla občas tak plná, že byl problém se přiblížit na přistání.

Po přistání všech pilotů, jsme ogrilovali trochu masíčka a proběhla hromadná gratulace a rozdávání dárků oslavencům. Letos jsem jich napočítal rovných 10kousků.

No a pak se rozjel tradiční večírek. Jägermeister tekl proudem a žádná bránice nezůstala v klidu. Nebudu zde popisovat všemožné historky, kterým jsme se opravdu ze srdce zasmáli, hold kdo nebyl stejně nepochopí a ostatní si pamatují.(teda většina)

Rána bývají krutá, ale některým to přeci nedalo a opět šli rozvířit vzdušné moře nad Prostějovem.

Tož pěkné to bylo a moc děkuji za nevšední zážitek.

Váš berx.cz


zpět na seznam článků
Copyright Tomáš Berka 2007