Dnes je pondělí 27. 3. 2023, svátek má Dita

Stichovice a balóny nad Bouzovem 2008

25. 08. 2008 – Tento víkend, jsem se s chutí zúčastnil „megasletu“ ve Stichovicích, který byl spojen s moc pěkným výletem na hrad Bouzov. Doma jsem sbalil karavan, naložil celou moji rodinku a hrrr do Prostějova.

Jak už bývá slušným zvykem dorazil jsem na letiště do Stichovic již v pátek odpoledne. Předpověď počasí, nedávala příliš reálnou šanci na to, že se bude dát v sobotu vůbec lítat a tak jsem nelenil a hupky dupky do vzduchu. Očuchával jsem si přilehlé okolí letiště, kouknul na Plumlovskou přehradu a asi po hodince letu, před západem slunce, jsem už seděl na zemi. Fajn polítání. Na večer jsme opíkali buřtíky, zapíjeli kde čím a kde co, a nedočkavě se těšili na zítřejší den. Ráno lehce pod mrakem, ale vítr do jednoho metru. Stroje byli složeny, palivo ze včerejška taky zbylo a tak zase do luftu. Pár nás úspěšně odstartovalo a šli jsme pobudit Šediváka a jen tak, z povzdálí, juknout na Falkoňácký letiště. Zase moc příjemná hodinka.

Odpoledne jsme zevlovali po letišti. Někdo jen tak odpočíval s pěknou knihou, někdo si vyjel na houby, jiní jeli na nákupy do Prostějova. Během dne, přijížděli a odjížděli různí piloti. Někdo se zdržel, někdo jen tak pokecal, no prostě pohodička. Odpoledne jsme se šli zase na chvilku povozit. Foukalo tak do tří metrů, ale na Stichovickém letišti, to není žádný problém. Pak jsme již dotankovali benzín do plnejch a po předchozí domluvě z Bouzovskými piloty balónů, jsme vyrazili vzduchem na hrad Bouzov.

Když jsme dolítali, zrovna startovali první balóny. Kroužili jsme opodál a vesele fotili. Vesnice Bouzov a přilehlé okolí, bylo kompletně obsypáno auty a neuvěřitelným počtem lidí. (náš odhad, kolem 10 000). Trochu jsme polétali lidem pro oko a již jsme přistávali na nám určené ploše. Po přistání, jsme byli zasypáni davem přihlížejících a dotěrné otázky nebrali konce. Naštěstí, pro nás dojeli vozem, naše drahé polovičky a tak jsme vše mohli v klidu sbalit a užít si místních atrakcí. A že jich tu bylo. Kolotoče, skákací hrady, trampolíny a spousty stánků se vším možným. Kolem půl desáté, balonáři opět roztáhli své ohromné, vzdušné koráby, nafoukli je a za úplné tmy a za doprovodu hudby je rožínali. No, nádhera. Pak proběhl ještě ohňostroj a lidi se konečně začali trousit domů. Druhý den ráno, se zase lítalo. A pak už si všichni účastníci sletu na Stichovicích, pobalili svoje nádobíčka a rozjeli se k domovům. Na závěr musím prohlásit, že to byl velmi vydařený slet. I přes nevelkou účast pilotů. Evidentně předpověď počasí, dokáže né jednoho odradit. Mi, jsme si to tam užili náramně. Prostějováci děkujeme, bylo to bezva.


zpět na seznam článků
Copyright Tomáš Berka 2007