Dnes je sobota 25. 3. 2023, svátek má Marián

První elektro MPG v ČR

26. 08. 2008 – Právě mi došel mooc zajimavej mail. Asi první elektrotříkolka s padákem v ČR.Nejprve, jsem tomu nechtěl věřit, ale… . No posuďte sami.

Kopije z mailu. Zaslal, Poletocha.

Mail ze dne 218 2008

No ono to ještě moc nelítá , je to nebezpečnější jako trabant ,už jsem rozbil dvě vrtule a ohnul hřídel , jednou jak se mi to rozjelo v garáží a po kompresoru vyjelo až na stěnu na spátečku , (špatně napojené kable) , to má fofry jako hrom , prsty by jenom lítály . Právě dolaďují padák . Doufám, že to předvedu na srazu někde až se to naučím , ale lítát to určitě bude . tah to má jako ďas a trojkolka váží jen pár kilo ,tak to musí dělat lopingy a všechno možné .
Dneska jedu za borcem co mi prodal pohonou jednotku ať mi to trochu vysvětlí ať mě to učení nevyjde dráž než s trabantem , jenom motor stoji 2200 a už jsem ho málem rozbil. Mimochodem, nevíš o někom, kdo by mi to zalítl a udělal technickou. Rád bych to později postavil na papíry.

Poprosil jsem ho o podrobnější fotografie. Odpověď:

Mail ze dne 24.8 2008

Letecké snímky prozatím nemám , naštěstí ty hřidele se ktomu daji koupit. Za týden pojedeme asi na ten Bouzov tak to vemu sebou.

Dnešní mail:

Tak dopadnul můj včera první let , vystartovasl jsem z vrátek zatočilo to do leva a prásk do favorita . Žádne škody, ale doladit padák bude ještě sranda. Těším se již na Bouzov.

Víc fotek, než ta úvodní, vážně nemám. Takže, kdo chce vědět více, určitě dojeďte, tento víkend, na Bouzov. Snad tam Poletocha dojede.


zpět na seznam článků
Copyright Tomáš Berka 2007