Dnes je úterý 21. 3. 2023, svátek má Radek

Kukačky

06. 10. 2008 – Jen tak pro pobavení, vám předkládám jednu příhodu, která se mi osobně stala, při návratu z jednoho sletu.

Včera jsem, se svými kamarády, vyrazil na jeden nejmenovaný slet. Manželce jsem řekl, že se vrátím v sobotu o půlnoci.

"Slibuji ti, miláčku, že se nevrátím ani o minutu později!prohlásil
 jsem a vyrazil. Ale slet byl fantastický. Parádní počasí, dobré létání,drinky, tanečky, znovu drinky a znovu tanečky , ještě víc drinků… bylo to tak skvělé, že jsem zapomněl na čas!!! Když jsem se vrátil domů, byly tři hodiny v noci.

Vcházím do bytu, jako myška otvírám dveře a vtom slyším tu zatracenou kukačku v hodinách, jak kuká třikrát! Když jsem si uvědomil,že manželka se při tom kukání může probudit, zakukal jsem sám ještě devětkrát…
Byl jsem na sebe velice pyšný a spokojený, že i když jsem ožralej jak dělo, dostal jsem takový dobrý nápad a podařilo se mi vyhnout nepříjemnosti s manželkou…!!!

Rychle jsem si lehl a usínal s myšlenkou na to, jak jsem inteligentní člověk.

Ráno, během snídaně, se manželka zeptal, kdy jsem se vrátil ze sletu.

A tak říkám, že přesně o půlnoci, jak jsem slíbil. Nic neříkala a ani nevypadala, že by měla nějaké podezření. „To je skvělé, jsem zachráněn..!“ pomyslel jsem si a otřel pot z čela.
Manželka se na mě po chvíli vážně podívala a povídá: „Víš, musíme vyměnit ty naše kukačkové hodiny.“ Zbledl jsem strachy a ptám se pokorně:
"Aaano? A  proč, miláčku?
A ona na to: "Víš, dneska v noci kukačka zakukala třikrát, potom nevím, jak to udělala, vykřikla Ó bože!, znovu zakukala čtyřikrát, vyzvracela se v předsíni, zakukala ještě třikrát a upadla smíchem na podlahu. Kuknula ještě jednou, šlápla na psa a převrátila stolek v obýváku. Potom se svalila vedle mě, a zatímco kukala naposledy, hlasitě si uprdla. Pak začala chrápat.


zpět na seznam článků
Copyright Tomáš Berka 2007