Dnes je pondělí 27. 3. 2023, svátek má Dita

Letovice 2008

04. 12. 2008 – O minulém víkendu proběhlo každoroční, podzimní, setkání, všech příznivců motorového paraglidingu na letišti v Letovicích.

Počasí dávalo již dopředu jasně najevo, že o lítání to teda určitě nebude a tak ani většina přítomných se neobtěžovala si sebou své nádobíčko vzít. Pochopitelně.

I já jsem v sobotních, odpoledních hodinách vyrazil na cestu. Vyjížděl jsem v dešti, asi po 10kilometrech, už byla mlha jak prase, po dalších 10 kilácích, již lehce posněhávalo, po dalších začalo funět jak, no a pak jsem, skoro již za tmy, dorazil na místo. Pravda je, že co se týká odpornosti počasí, tak snad mimo krup, jsem potkal cestou všechno. Fuj.

Na Letovickém letišťátku mne, ale již očekávala velmi vřelá atmosféra, pěkně vytopená hacienda a hned mi někdo něco dobrého nalil.
Faktem je, že žízní jsme opravdu netrpěl nikdo. Než jsem stačil dopít, tak už u mne stála nová sklenice, no děs. Taky jsme pak podle toho vypadali. Později se rozdělal táboráček a tak jsme si koncem listopadu, pěkně na letišti, upekli moc dobrá kuřecí křidýlka.

Honza Jílek nám ukázal jeho novou, trojlistou vrtuli. Nádherná věc.

Zdenál nám pak, udělal přednášku i s praktickou ukázkou nového aerodynamického fusaku pro MPG. Předvedl moc pěkné obaly na padák, ( za 800,– viz foto, níže) a pak umřel.

Těsně před půlnocí byla vyhlášená tombola. Každý los vyhrával a za svejch 5kaček, si každý odnášel velmi hodnotné dary. Většinou obaly na telefon.

Pak proběhl gulášek a nějaké to pivíčko štamprlička, no a pak …….. ? No, pak už si toho moc nepamatuji. Ráno jsem se probudil na stole, polooblečený a mněl jsem děsnou žízeň. Po fajn snídani a ranním vyprošťovacím kafíčku, jsme se postupně rozjeli domů.

Bezva to bylo. A určitě udělal chybu ten, kdo se nechal zviklat počasím a zůstal trčet doma. Ony ty slety, vážně nemusejí být jen o lítání a když se sejde, bezva partička lidí, je o zábavu vždy postaráno.

Letovičáci , děkujeme.


zpět na seznam článků
Copyright Tomáš Berka 2007