Dnes je sobota 25. 3. 2023, svátek má Marián

Předvánoční nadělení na FALKONU 2008

31. 12. 2008 – Sice pozdě, ale přece. Předkládám nějaké povídání a fotečky s akce na FALKONU. Příště se polepším.

Tak se nám rok s rokem sešel a jedna z nejvíce očekávaných akcí, tohoto roku právě proběhla na letišti v Prostějově.

Tak jak bývá slušností, tak jsem se na Falkoňácké letiště dorazil již v pátek. Má to několik výhod. Nemusím čekat do druhého dne, než uvidím kamarády. Navečír bývá míń lidí a tak se dá lépe poklábosit. Druhý den ráno, jsem většinou, již připraven a mohu jít létat a nemusím řešit čas výjezdu z domu na akci, abych si ještě zalítal. Další výhodou je, že obsluha baru, popřípadě pořadatelé akce, jsou ještě plní ochoty a úsměvů.

Takže v pátek navečír jsem dorazil na letiště, předal soutěžní DVD snímek pořadatelům do leteckého filmového festivalu, nalil si něco dobrého k pití a zapojil se do bujarých rozhovorů. Dorazil i Sculz, mechy a bratři Macháčkové. Takže nuda rozhodně nebyla. Asi kolem 23hodiny, náhle a bez větších příčin, nám zavřeli bar. Nicméně prostějovská taxislužba, nás velmi ochotně a i s množstevní slevou převezla na jakousi pochybnou diskotéku do Prostějova a tam jsme vesele v zábavě pokračovali. Víc si nepamatuji, jen lehce, že mně Mechy táhl zpátky na letiště a drmolil něco o tom, kde že jsou Macháčci.

Brzo ráno, asi kolem 10hod, mne při ukrutné bolesti hlavy vzbudilo mohutné vrčení dvoutaktních motorů. Kamarádi již lítaj. Neodolal jsem a po lehké snídani se i já zapojil do leteckého mumraje.

Vyzkoušel jsem si Andrlíkovu aerodynamickou pláštěnku, kterou mi daroval k narozeninám. Jo, super. Funguje. Před startem si to člověk upevní v zabaleném stavu do karabin a hned po startu, jsi to rozbalí přes celé tělo. Krásně to fungovalo. Opravdu na mne nefoukalo a chvílemi se dalo mluvit i o teplu. Dal jsem si krátký výlet, cca 45min, po okolí Prostějova. Komicky jsem ale prej vypadal před přistáním. Po sundání pláštěnky z noh, se mi tato, nalepila na čumák. Viděl jsem prd, ale jedním mocným mávnutím, jsem ji sundal s obličeje a zasunul za popruh. No chce to prostě cvik.

Pak jsem šel na obídek, když v tom se, nad letištní plochu přihnal Bříza a v patách mněl pěknou sněhovou přeháňku. Opět nám dokázal, že se dá létat opravdu kdykoliv a že nejlepší je na slet prostě přilítnout. Chvilku blbnul nad letištěm, ale i on později pochopil, že ve svých letech nemůže blbnout v takové kose a šel se ohřát za námi k baru.

Během odpoledne a večera se postupně sjížděli všichni účastníci sletu snad s celé republiky. Mechy rozprodával svoje, moc povedené kalendáře PPG. Na baru probíhalo promítání video snímků s leteckou tématikou a všichni se již nedočkavě těšili na večerní finále.

Navečír proběhla beseda se zástupci předsednictva svazu MPG. (mimochodem,čekali jsme větší zájem, furt někdo frflá a stěžuje si a když mu dáme šanci, tak nic)

Po té začal FLAY FEST. Přehlídka soutěžních filmů s amatérské produkce nás pilotů. Těšil jsem se, až uvidím reakci na mé dílko, ale těsně před puštěním, mi najednou organizátoři sdělili, že můj filmek je fuč a jestli nemám ještě nějakej. (ha ha.) No nic. Prohledali jsme , kde co i koho a nic. ( Druhý den mi volal Šedivák, že se moje DVD našlo ve věcech do tombole, hmm, hlavně že se našlo. Takže si jej zatím můžete zhlédnout u Fiama na

http://fiam.tv/in­dex.php?…
,tak snad napřesrok)

Pak proběhlo vyhlášení Moravského Kameńa autorem akce Romanem Pavlíkem. Díky štědrosti Všech sponzorů, zbyla cena opravdu pro každého. A na příští rok má prej Roman ještě lepší. Absolutním vítězem pro rok 2008 a putovní pohár ze spoustou dobrot jsem vyhrál já. Druhej byl Radim Frank a třetí Laco Horvát, který, jakožto jediný zahraniční účastník nás bojkotoval a pro cenu si ani nepřijel. Škoda.

Pak se vyhlásilo nejlepší video. Vyhrál to Dušan ze svým moc pěkným a humorným sestřihem Proksova a Palcova výstupu v televizi.

Na to se rozjela opravdová a nefalšovaná pilotní zábava. Ženy se líbali (viz foto níže) , zpívali i tančili. Dojel i SANTA BERX.Postupem času začali v baru docházet lihoviny a pilo se opravdu, kde co. Já jsem byl odvezen v ranních hodinách mojí ženou, která si pro mne dojela, prej abych nedělal ostudu,( to jsem nepochopil. ), takže nadraní a ranní veselí jsem se již nezúčastnil. Prej to bylo drsný.

Každopádně Prostějováci opět nezklamali a připravili pro nás supr akci. Děkujeme.

Váš BERX.


zpět na seznam článků
Copyright Tomáš Berka 2007