Dnes je úterý 21. 3. 2023, svátek má Radek

První let roku 2009

01. 01. 2009 – Tak jsme si dnes zavdali s heslem „ Jak no novej rok, tak po celej rok“ a šli si zalítat ,tak jsem zvědavej, jestli to vyjde.

Ještě včera mi telefonoval Pepa Wais a hned spustil.“ Zítra to vypadá krutě letovo, jdeme lítat?“ Pochopil jsem tedy, že je opravdu šílenec a místo aby si užíval oslav konce nového roku, tak evidentně přemýšlel, kdy zase prchne do luftu. No a nebo´t ani já, se nepovažuji za úplně normálního, tak jsem souhlasil a že si ještě cinkneme.

Velmi svědomitě jsem pře Silvestra dodržoval pitný režim, abych druhý den mohl jít lítat. ( no nezklamu přeci kamaráda, ne?) Pokoušel jsem se dovolat i čebíňákům, ale pro ty je evidentně alkohol větším lákadlem , než opojný let vzduchem. ( No a nebo jsou prostě normální). Nicméně jiní šílenci reagovali vcelku pozitivně a tak jsme se kolem druhé hodiny odpolední slezli na letišti v mediánkách.

Při příjezdu na letiště, jsem již zahlédl Metelku, jak prohání v povětří svoji zbrusu novou milenku ANTEU. A i když byla kosa jak svińa, tak se ji nemohl nabažit. ( A mně se smál, pche).

Dojel i Slávek Chatrný z Říčan, pro něj byla příliš velká kosa a tak jen přihlížel a asistoval, nám nadrženým pilotům. K tomu, mu úspěšně asistoval Marcello. To, že nešli do vzduchu, se dá lehce omluvit, s ohledem na jejich věk. 

Pepa Wais dojel a poskládal svůj stroj. Marek Schulz dojel s Tišnova a také se hned vrhnul do vzduchu.

Postupně jsme se ve vzduchu vystřídali skoro všichni. Byli to jen krátké lety, cca kolem 15min, ale i to stálo za to. Mrkli jsme se, na již zamrzlou Brněnskou přehradu, po které se již prohánějí první bruslaři. Zablbli kolem letiště a rychle na zem. Teplota kolem –5C. No humus. Ještě že nám Marcello topil v autě. (ještě jednou děkuji).

Až se všichni dosytnosti vyblbli a vymrzli, tak jsme si ještě zajeli na bezva Kofolku, čajíček, kafíčko, teplou polívčičku do hostince do Mediánek a pak již se každý rozjel domů, ke svým rodinám.

Každopádně to bylo moc fajn odpoledne. S přáteli, jen tak pokecat a polítat a oslavit tak novej rok 2009.

Co nám přinese a jaký bude, to se necháme překvapit. Pokud bude aspoň z poloviny takovej, jako tohle odpoledne s přáteli, tak budu moooc šťastnej. Váš BERX.


zpět na seznam článků
Copyright Tomáš Berka 2007