Dnes je pondělí 27. 3. 2023, svátek má Dita

Brněnská přehrada 2009

12. 01. 2009 – Tak tady je nějaké povídání z akce na Brněnské přehradě. Se svým pohledem se s náma podělil Roman Pavlík. No a protože u mne je moc chyb a word se seknul a protože Roman to má hezčí, tak předkládám jeho povídání.

IDIOTI ( to je nadpis, pozn. autora)

Poslední dobou už nějak nevěřím co vše se může stát. Naposledy vyhlášená brigáda na Smradlavce. Myslel jsem si, že kluci mají absťák a potřebují někoho zlákat na lítání, aby si nepřipadali sami blbě. Ani ve snu mne nenapadlo, že se bude opravdu pracovat a ještě se stroji.

Podobně tento víkend. Setkání na přehradě je sice tradiční akce, ale za jiného počasí a jiných teplot. Takže ještě ráno v deset jsem volal Berkovi a Weisovi jestli to platí. Prý že jo. Chtěl jsem jeti jen osobáčkem, ale pak jsem si vzal Iveco se strojem, hlasili slunečno, tak co kdyby. Po příjezdu zrovna lezli z hospody a že jdou na to. Já starý blb, unešen davem jsem šel zase zpátky složit stroj. Volal ještě nevěřící Sura a za půl hoďky už tam byl taky.

Pozemní personál zajisti startoviště a už jsme tam byli, tedy kromě Standy, ten si hrábl a vydělal. Tak je to v pořádku, já jsem ze začátku taky dělal jen na vrtule, spravedlnost je. :-) Taky jsem cítil jeho duši a vspomněl jsem si jak mi bylo, když kamarádi odletěli a já dole spravoval trabanta.

Lidí a bruslařů bylo dost, ale přehrada je tak velká, že si každý svou stopu našel. A vyblbli jsme se tedy dost. Předváděčky, jaké mají být. Lidi mávali jak zběsilí. Taky se to projevilo po přistání. Objevili se první individualisté a zájemci, často klopýtající na bruslích a hned chtěli informace, znáte to, začíná to cenou a končí jak moc je to nebezpečné a kde se můžou přihlásit.Jen já obsoužil asi 8–10 lidí. To uvádím proto, aby Sura věděl kolik má poslat provize za nové žáky. Taky se jen culil a chrochtal si nad vidinou jarních zisků.

Jako vždycky, když v něco nevěříte, vyšlo to perfektně. Dvakrát po 30 minutách a lety, které jen tak nezažijete, v terénu který je dostupný jen velice zřídka. Vzhledem ke globálnímu oteplování, já už to možná nezažiju.

Však se podívejte.

Roman


zpět na seznam článků
Copyright Tomáš Berka 2007