Dnes je sobota 25. 3. 2023, svátek má Marián

AIRGATE - Kudlanka PPG, MPG

01. 10. 2008 – Velmi zajimavé a zcela jiné krosny , než na které jsme u nás zviklí. Určitě stojí za to si prohlédnout, a seznámit se.

Stěžejním programem firmy je vývoj a výroba parakrosen pro motorový paragliding. Výsledkem její činnosti je parakrosna Kudlanka, s jejíž konstrukcí a přednostmi se můžete seznámit.

Hlavním cílem bylo zjednodušení a zkvalitnění pilotáže. Snížení hmotnosti celého kompletu a zvýšení komfortu posedu při dlouhých letech. Součástí nabídky je komplexní zajištění služeb v oblasti létání na PG a PPG

Preferujeme pohonné jednotky s lehkými letecko-modelářskými motory, které nám upravuje na „vodníky“ a dodává firma Leonardo zastoupená panem Eduardem Holánkem. V současné době létají 2 stroje s motory boxer 210 ccm – ZDZ 210 B2RV od firmy ZDZ Valašské Meziříčí s názvem KUDLANKA 2. V nejbližší době očekáváme ukončení vývoje boxeru 120 ccm .Hmotnost motoru: 2,7 kg / předpokládaný výkon 17 koní.

Víc než toto, se mi zatím zjistit nepovedlo. Určitě se, ale dozvíte přímo na stránkách výrobce http://powered-paragliding.net/cz/in­dex.html


zpět na seznam článků
Copyright Tomáš Berka 2007