Dnes je sobota 25. 3. 2023, svátek má Marián

Vyhřívané rukavice od Daniela

30. 12. 2009 – Jak jistě víš tak již delší dobu laboruji s výrobou vlastních elektricky vyhřívaných rukavic. Včera při návštěvě Freeportu jsem zakoupil u Hannahu ve výprodeji rukavice Polartec za 150,– Kč Když jsem si je prohlížel zjistil jsem že jsou dvouvrstvé a nápad byl na světě!

Večer jsme si s Katkou nalili 2deci Ryzlinku a dali se do párání a demontáže vnitřní vložky. Šlo to celkem dobře a po chvíli jsem již držel samostanou vnitřní vložku a našíval na ni topné lanko. Než byla láhev dopita bylo hotovo a rukavice zase v kupě. Ráno jsem udělal potřebnou kabeláž a napájel konektory.

Přitáhl jsem krosnu a vše zapojil, na prst si přilepil izolačkou čidlo teploměru a poprvé zapl vypínač. Vzápětí jsem ucítil pomalu teplo a i display ukazoval stoupající čísla. Více snad napoví fotky. Konečná vnitřní teplota při regulátoru naplno byla 54stupnu, to už bylo až nepříjemné. Samozřejmě že za letu dojde k ofukování a ochlazování, ale myslím že to fungovat bude. Info ohledně regulátoru je zde, kde se dá domluvit i jeho výroba:

http://www.rcmo­dely1.estranky­.cz/…-odpojovacem

Tak zatím čus Daniel Trochta danzkarabachu (at) seznam.cz


zpět na seznam článků
Copyright Tomáš Berka 2007