Dnes je pondělí 27. 3. 2023, svátek má Dita

Ukostření nádrže 2008

29. 02. 2008 – Velmi jednoduchý typ, jak ukostřit nádrž, za pár korun.

Vyřešení technického problému

Již několik desetiletí, náš hlavní konstrukční technik sir. Li-Po-Li-Je , se zabývá některými technickými problémy, které vznikají, při provozování našeho ušlechtilého sportu. Pracuje většinou na několika význačných projektech zároveň a tak dochází k náhodným řešením zadaných úloh.
Jako jeden z posledních, se mu povedl dořešit, problém se samovznícením benzínu v nádrži. Na diskuzích po celém světě na toto téma, probíhalo několik vzrušujících debat a na základě poznatků kolegů s Brazilského výzkumného centra „BRASA“ (obdoba Amerického NASA) náš technik přišel ze zcela jednoduchým ale přesto geniálním řešením.
UKOSTŘENÍ NÁDRŽE. Toto jednoduché řešení, které jsme dlouhé měsíce testovali na různých strojích, se ukázalo jako ideální. Spočívá v nainstalování speciálního kostřícího zařízení na bok nádrže. Viz foto.

Žádný z pokusných strojů, během zkoušek neshořel. ( Až na jeden, který začal doutnat, což ale bylo zapříčiněno špatným uhašením nedopalku cigarety o popruh sedačky). Za nesprávné pochopení, či jiné škody neneseme žádnou odpovědnost. Pomocný technik Tišnovské letky


zpět na seznam článků
Copyright Tomáš Berka 2007