Dnes je pondělí 27. 3. 2023, svátek má Dita

Parakřeček 2007

13. 03. 2008 – Po mnoha telefonátech, od předních výrobců krosen, uveřejňuji kompletní dokumentaci k novince roku 2007.

Motorová krosna – PARAKŘEČEK

Technický a cenový převrat v konstrukci a prodeji pohonných jednotek je konečně tady. Po dlouhé době testů a papírování je konečně plně certifikována nová padáková krosna Křeček 5d Turbo.
Naše konkurenční firmy používají zastaralé dvou a čtyř taktní motory. Základní myšlenkou je Cimrmanův pětitaktní motor. Zatím co u čtyřtaktů je pouze sání, komprese, výbuch a výfuk, v našem případě je tu ještě pátý takt odpočinek. To zaručuje klidnější chod a hlavně životnost celého aparátu. Dále bylo poprvé instalováno tzv. přídavné turbo spalování, toto pracuje na principu tlakového dávkování paliva (v našem případě slunečnicových semínek) než by sám motor vyžadoval. Souběžně s přísunem paliva je poodhalena nebo při plném plynu zcela odhalena děsící fotografie umístěná vzadu u výfukového potrubí, která již nedává žádnou šanci motoru přejít do nepravidelných otáček. Pro piloty větší hmotnosti bude zanedlouho na trhu pohonná jednotka Morče 5d Turbo a tandemová trojkolka Zajíc 5d Turbo.

Technické parametry

Motor křeček – Ferda 210 pětidobý vzduchem chlazený s turbopodavačem Výkon dostatečný (při 6.000 ot/min.) Reduktor řemenový 1:50 , pravá kůže z vola (auuu) Vrtule dřevěná třílistá (115, 125 cm) , ruční práce Startér ruční šlehač, na gumu Konstrukce vlastní , made in Hon-Kong Barva zelená ( GREEN ECOLOGI) Rám hliníkový, čtyřdílný, rozkládací , dřevo se neosvědčilo Sedačka Anatom. konst. polštářek k odtlumení zbytkových vibrací Doplňky sada fotek (pro verzi s příd. spalováním), pytlík ječmene, Vybavení klec na motor vybavená kolečky, obaly rámu a vrtule Hmotnost 4 kg Hmotnost pilota 42,69 – 284,37 kg Minimální statický tah 58/56 kp (dle prům. vrtule 125/115 cm) Průměrná spotřeba paliva: pytlík slunečnice na 5hodin letu a miska vody

Parakřeček 1 s reduktorem, je první vlaštovkou na trhu s leteckým vybavením zaměřeným hlavně, na ekologickou problematiku létání. Jeho nezanedbatelnou výhodou, je také tichý chod a minimální spotřeba benzínu. Dále je určen pro všechny milovníky zvířat a drobných hlodavců, kteří si rádi berou své miláčky všude sebou. Zaujme především svoji jednoduchou a promyšlenou konstrukcí.

O pohonné jednotce

Křeček zlatý (Mesocricetus auratus) Je u nás nejoblíbenějším druhem. Jako křeček zlatý se označuje celý druh včetně plemen a nikoli jen zlatohnědě zbarvení představitelé. Křeček saténový, strakatý, panda nejsou zvláštní druhy, ale pouze plemena křečka zlatého (neboli křečka syrského). Křeček zlatý žije v pouštích a polopouštích Malé Asie, obývá oblasti se suchým a teplým subtropickým klimatem. V našem podnebí venku dlouho nepřežije. O divokém křečkovi zlatém toho víme málo. V roce 1930 vykopal profesor Aharoni blízko města Halebu v syrské poušti hnízdo křečka. Našel zde samičku s dvanácti mláďaty a tato zvířata odnesl do svého ústavu. Zde se mu podařilo odchovat čtyři zvířata (zbytek utekl) a tito křečci se stali předky všech křečků, které dnes člověk chová.

7 tipů pro šťastný život Vaší pohonné jednotky:

1.Běhací kolečko samo o sobě pohyblivým křečíkům nestačí. Tato neustále sem a tam pobíhající zvířátka potřebují hodně pohybu. 2. Křečíkům drženým v chladu v zimě srst zesvětlí nebo úplně zbělá. 3. Džungarské křečíky snadno rozpoznáte podle tmavého úhořího pruhu na hřbetě. 4. Ve své vlasti džungaráčci dodržují zimní spánek, jako domácí zvířata jsou však aktivní po celý rok. 5. Křehcí, ale přátelští plyšoví medvídci, kteří se rychle ochočí – takoví jsou tito trpaslíci. Bohužel se dožívají jen 2,5 let. 6. Džungaráčci nemají rádi průvan, ale ani přílišné teplo. Přetopené místnosti (přes 20 °C) v zimě jim neprospívají. 7. Tito trpaslíci jsou snášenlivější než křečci zlatí, proto je můžete v dostatečně velkém prostoru držet i ve skupině.

Závada Příznaky Prevence; léčba

Vypadávání srsti holá místa bez srsti, parazité – Přestaňte jej hladit, umyjte si ruce a podáváme pestrou stravu; nutná je návštěva veterináře Nádory bulky pod kůží křečci na ně trpí často;- okamžitě jdeme k veterináři, vyříznutí nádoru může křečkovi zachránit život, okamžitě přestaňte s biopokusy. Průjem řídká stolice, která nepříjemně páchne – příčinou může být špatná strava, nekvalitní rum,podchlazení či střevní infekce; většinou přejde po několika dnech Zápal plic, nachlazení kýchání, chroptění – dáváme pozor, aby jsme něco nechytli; zajdeme k doktorovi Přerostlé zuby nebo drápky v případě drápků špatná chůze – při přerostlých zubech snížená konzumace jídla vždy poskytneme příležitost k hrabání a hlodání, provedeme úpravu v dílně Zánět spojivek světloplachost nepoužíváme příliš prašnou podestýlku, pořídíme letecké brýle,


zpět na seznam článků
Copyright Tomáš Berka 2007